KOVANLIK KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ ZİYARET EDİLDİ

06 Mayıs 2022

 KOVANLIK KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ
ZİYARET EDİLDİ.

Sayın Valimiz Enver ÜNLÜ, Giresun Milletvekili Kadir AYDIN, Giresun Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU, Giresun Ak Parti İl Başkanı Kenan TATLI, Ticaret İl Müdürü Ali YILDIRIM, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet ANGIN ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU ile birlikte ilimiz Bulancak ilçesi Kovanlık Belediye Başkanı Harun KALINTAŞ’ı ziyaret ederek Kovanlık Belde Belediyesinde bulunan S.S. Kovanlık Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Kadın kooperatifi yönetim kurulu başkanı Saliha DEMİR ÖNDER “07.06.2021 yılında 8 ortak ile kurulduklarını doğada yetişen ürünlerin üretim ve pazarlamasını yaptıklarını, organik yöresel ürünleri sofralarla buluşturduklarını, geleneksel yöntemle fındık dalından çok amaçlı sepet ürettiklerini ve internet üzerinden  de satış yaptıklarını” söyledi.
Ticaret İl Müdürümüz Ali YILDIRIM, kadın kooperatifinin başarılı çalışmalarından dolayı ve desteklerini esirgemeyen Kovanlık Beldesi Belediye Başkanı Sayın Harun KALINTAŞ’a teşekkür etti.