KADIN KOOPERATİFLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

13 Eylül 2021

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Emin Serdar KURŞUN ve Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir TUNCER İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, İl Müdürümüz Ali YILDIRIM’dan ilimizde kurulan kadın kooperatifleri hakkında bilgi alarak, kadın Kooperatiflerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

İlimizde toplam da 8 kadın kooperatifi kurulduğu, bu kooperatifler;

İlimiz Şebinkarahisar ilçesinde 2019 yılında kurulan S.S. Tamzara Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve İlimiz Merkezinde 2020 yılında kurulan S.S. Giresun Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi KOOP-DES programı kapsamında Makine/Ekipman Alım Projesi ile ilgili Bakanlığımızdan hibe desteği sağlanmıştır.

Yine İlimiz Espiye İlçesinin Soğukpınar Beldesinde 2020 yılında S.S. Soğukpınar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Tirebolu İlçesinde 2021 yılında S.S. Tirebolu Kozbaşı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Bulancak İlçesinin Kovanlık Beldesinde 2021 S.S. Kovanlık Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Tirebolu İlçesinde 2021 yılında S.S. Alaf Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Şebinkarahisar ilçesinde 2021 yılında S.S. Kadınlar Dokuyor Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, İlimiz Merkezinde 2021 yılında S.S. Ortakbahçe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulmuştur.

Yeni kurulan tüm kooperatiflerimize başarılar dileriz.