GİRESUN’DA 35. AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

13 Eylül 2022

GİRESUN’DA 35. AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI.


Giresun’da Ahilik Haftası Kutlamaları; Giresun Ticaret İl Müdürlüğümüzün koordinesinde, Ahilik Haftası Kutlama Yönetmeliği kapsamında 13 Eylül Salı günü Atatürk Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Ticaret İl Müdürü Ali YILDIRIM, GESOB Başkanı Ali KARA ile Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Meslek Kuruluşları Temsilcileri ile birlikte Belediye Başkan Vekili Dr. Hasan Kamil YILMAZ ziyaret edildi. Ardından halka Ahi Lokması ikram edildi.
Akabinde Ticaret İl Müdürü Ali YILDIRIM, GESOB Başkanı Ali KARA, oda başkanlarının katılımı ile programa Valilik toplantı salonunda devam edildi.
Vali Enver ÜNLÜ ve GESOB Başkanı Ali KARA tarafından İlin ahisi seçilen terzi Ahmet CEBECİ’nin “Şed Kuşatma” töreni gerçekleştirildi. İlin ahisi terzi Ahmet CEBECİ, ilin kalfası otomotiv elektromekanikçi Emirhan AKKAYA ve ilin çırağı motor mekanikçi Koray KIRAN’a ödül ve plaketleri verildi.
Ahilik Haftası Kutlamaları 15.09.2022 Perşembe günü Bulancak Şeyhmusa Köyü, Piraziz Tepeköy, Şeyhli Köyü Şeyh İdris türbelerini ziyaret ve 17.09.2022 Cumartesi günü de Yağlıdere ilçesinde Hacı Abdullah Halife’yi anma programı ile devam edecektir.