34. AHİLİK HAFTASI PANDEMİ TEDBİRLERİNE UYGUN OLARAK KUTLANDI

04 Ekim 2021

Giresun Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından, Ahilik Haftası Kutlama Yönetmeliği ve Pandemi tedbirleri çerçevesinde bu yıl 13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen 34. Ahilik Haftası Programı, 13 Eylül Pazartesi günü, saat 10.00’da Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından,  Ticaret İl Müdürümüz Ali YILDIRIM, Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali KARA ve Sayın Vali Yardımcısı Dr. Hasan TANRISEVEN günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi.
Ardından Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali KARA ve Sayın Vali Yardımcısı Dr. Hasan TANRISEVEN tarafından İlin ahisi seçilen demirci ustası Turan BAL’ın “Şed Kuşatma” töreni gerçekleştirilmiş olup, İlin ahisi demirci ustası Turan BAL, İlin kalfası rot balanscı Murat ÇİL ve İlin çırağı oto motor tamircisi Semih BAŞ’a plaket ve hediyeleri takdim edildi. Akabinde Ahi Evran-Ahilik Konulu resim yarışmasında birinci olan Mehmet Akif AYDIN, ikinci olan Halise Nur HAMSICI ve üçüncü olan Melisa GÜMÜŞ’e ödülleri Ticaret İl Müdürümüz Ali YILDIRIM, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali KARA, Defterdar Musa KOÇULU ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU tarafından ödülleri verildi.
Atatürk Meydanındaki programın ardından; Sayın Vali Yardımcısı Dr. Hasan TANRISEVEN, Ticaret İl Müdürümüz Ali YILDIRIM, Giresun Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Ali KARA ve meslek kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile önce Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU ziyaret edildi, akabinde Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde düzenlenen panelde İl Müftüsü Ramazan TOPCAN ahilik haftası ile ilgili konuşma yaptı.
Sayın Valimiz Enver ÜNLÜ makamında ziyaret edildi. Sayın Valimiz Enver ÜNLÜ tarafından; İlin ahisi demirci ustası Turan BAL, İlin kalfası rot balanscı Murat ÇİL ve İlin çırağı oto motor tamircisi Semih BAŞ’a plaket ve hediyelerinin takdim edilmesinin ardından günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.
Ticaret İl Müdürümüz Ali YILDIRIM, “Anadolu’da Ahilik Teşkilatının kurucusu olan Ahi Evran’ın doğumunun 850. yılında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından, “2021 yılının Ahi Evran Yılı Olarak Kutlanması” sebebiyle bu haftaya ayrı bir önem kattığını, Bakanlığımız koordinasyonunda bu yıl 13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında 34’üncüsünü kutladığımız Ahilik Haftasının ticaret erbabımıza, esnaf ve sanatkarlarımıza, bütün üreticilerimize bol, bereketli ve hayırlı kazançlar getirmesi" temennisinde bulundu.