33. AHİLİK HAFTASI PANDEMİ TEDBİRLERİNE UYGUN OLARAK KUTLANDI

17 Eylül 2020

           33. AHİLİK HAFTASI PANDEMİ TEDBİRLERİNE UYGUN OLARAK KUTLANDI


          Giresun Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından, Ahilik Haftası Kutlama Yönetmeliği ve Pandemi tedbirleri çerçevesinde bu yıl 14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenen 33. Ahilik Haftası Programı, 14 Eylül Pazartesi günü, saat 09.30’da Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmalar ve İlin ahisi seçilen Halil İbrahim Aydın’ın “Şed Kuşatma” töreni ile devam etti.
             Atatürk Meydanındaki programın ardından; Vali Yardımcısı Dr. Hasan TANRISEVEN Ticaret İl Müdürü Ali YILDIRIM, Giresun Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Ali KARA ve meslek kuruluşları temsilcilerini Valilik Makamında kabul eden Sayın Valimiz Enver ÜNLÜ “Tüm esnaf ve zanaatkârlarımızın ahilik haftası kutlu olsun. İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayata uygun olarak; temizlik, maske ve mesafe kurallarına her zamanki gibi azami ölçüde özen gösterelim. İlimizde yaşanan sel felaketi nedeniyle zarar gören esnaf ve zanaatkârlarımıza bu vesileyle bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.
Sayın Valimiz Enver ÜNLÜ tarafından; İlin ahisi Halil İbrahim AYDIN, İlin kalfası Alican TEKE ve İlin çırağı Yusuf YALÇIN’a plaket ve hediyeleri takdim edildi.
Ardından Ticaret İl Müdürümüz Ali YILDIRIM ile birlikte İl Kutlama Komitesi ile beraber Jandarma Bölge Komutanı Tuğ General Erhan DEMİR ve İl Emniyet Müdürü Fahri AKTAŞ ziyaret edildi.
       16.09.2020 Çarşamba günü Dereli, 17.09.2020 Perşembe günü Doğankent ilçelerinde esnaf ziyaretleri planlanmaktadır. 
                Ticaret İl Müdürü Ali YILDIRIM, “Ahilik değerlerinin ülkemiz ve dünyada daha fazla tanınmasını sağlamak üzere, Bakanlığımız koordinasyonunda bu yıl 14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında 33’üncüsünü kutladığımız Ahilik Haftasının ülkemize ve tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.”